ROK CUP TAJLAND 2020

Pun akcije

BIRA KART, 2. - 4. STUDENI KOLO

Nakon duge pauze finale Kupa Koreje ušlo je u završnicu.U idealnim vremenskim uvjetima na Bila Touru sudjelovala su 52 vozača koji će s njima odmjeriti snage i odlučiti tko će postati prvak serije.U ovoj rundi natjecanja korišten je kompletan međunarodni raspored (1224 metra).Iako je tajlandska vlada unaprijed donijela restriktivne mjere, zbog odgode početka sezone, ova serija igara dobila je veliko sudjelovanje i podršku!

Tekst i slike Rok Cup Thailand CVD Sports

Otvaranje, skupina juniorskog Rok GP-a s Nandhavudom Bhirombhakdijem (107) na čelu utrke, nažalost i on i Terry James O'Conner (121) odustaju u 14. krugu, ali Bhirombhakdi je zahvaljujući izvrsnim prethodnim plasmanima osvojio Rok Cup Titula Tajlanda 2020. u Junior Rok GP
Final Mini Rok započeo je spektakularno, odvajanje Jitranuwatha (99) i Vliegena (35) sredinom utrke značilo je da će konačnu pobjedu 2020. uzeti između njih. U posljednjem krugu Vliegen je preuzeo vodstvo i svoju prvu pobjedu u finalnoj utrci ROK-a ispred prvaka Jitranuwatha

MINI ROK I ROOKIE ROK

U klasu Mini Rok ušlo je ukupno 25 vozača, au Rookie Roka (7-10 godina) njih 14, što govori o velikom interesu mladih vozača za ovaj sport!Chanoknan Veeratacha vodi u poretku Aki Jitranuwath i Taiyo Vliegen s malom razlikom (0,074 sekunde).U Rookie Roku, Pojcharaphon Kempetch je najbrži igrač, zauzevši ukupno sedmo mjesto.

Nakon pobjede u utrci, Jitranuwath je bio taj koji je vodio utrku na početku predfinala i nastavio se boriti protiv Veeratache do posljednjeg kruga.Međutim, Jitranuwath je pobijedio u pretkolu i osvojio Svjetsko prvenstvo u Koreji 2020.Nakon njih dvojice, uslijedila je uzbudljiva borba između Rayana Carettija, Vliegena, vozačica Sirikon Klaewkrua i Nathakorn Suksri.Kasnije je Carretti degradiran zbog kazne za prednji oklop.Kemphetch je bio najbolji igrač koji je posljednji put osvojio naslov rookieja, ispred vodećeg Jirayua Rachatamethakula, koji nije uspio završiti partiju po vrućini.

Finale su započeli s najboljim igračima u predfinalu i napravili su impresivan start, a svi su pokazali potencijal za pobjedu.Odvajanje Jitranuwatha i Vliegena na sredini znači da će ostvariti konačnu pobjedu 2020. U posljednjem krugu Vliegen je preuzeo vodstvo u pobjedi i vodio prvaka Jitranuwatha u finalnoj utrci u Koreji.Iza njih, borba za treće mjesto bila je jednako uzbudljiva, s Carettijem ispred Suksrija i Klaekrua koji je završio treći.Novajlija Rachatamethakul imao je impresivnu sezonu, pobijedio je, zauzeo ukupno 6. mjesto i osvojio prvenstvo ispred Kempetcha i Panyakorna Amramrassameeja.

JUNIORI ROK I POČETNICI JUNIORI

U juniorsku klasu ušao je i vozač mini automobila Veeratacha, koji nije privukao pozornost!Kao i Minirok u kvalifikacijama, osvojio je pole position s istom prednošću (0,074)!Postignuće je izvanredno.Iza njega su Terry James O'Connor i Touch Jornsai na P2 i P3.Voditelj juniorske momčadi početnik Ratcharat Ananthakan potvrdio je svoju odlučnost da osvoji prvenstvo objavivši najbrži krug.

U predfinalu, O'Connor je zauzeo prvo mjesto nakon što je Heat osvojio prvenstvo.On i vodeći na ljestvici Nandhavud Bhirombhakdi igrali su rame uz rame.Treba mu samo nekoliko bodova da osvoji prvenstvo.Poredak u prvom redu na natjecanju ostao je nepromijenjen, što je značilo da je Bhirombhakdi osvojio naslov juniorskog prvaka.Na trećem mjestu, Jornsai se još uvijek natječe s vozačicom Sitarvee Limnantharak za drugo mjesto u seriji.U još jednoj pobjedi u skupini početnika, Ananthakan je također osvojio dovoljno bodova za osvajanje prvenstva.Bhirombhakdijev dobar start doveo ga je ispred Kittinuta Lueangarunchaija u finalu, koji je startao s posljednje pozicije u finalu nakon što je imao problema u kvalifikacijama.U većini utakmica ova dvojica i O'Connor su na trećem mjestu.

Ipak, nekoliko krugova prije kraja utrke O'Connor se popeo na drugo mjesto i pokušao doći do vodstva.Nažalost, sudario se s Bhirombhakdijem, zbog čega su se oba vozača povukla iz utrke.To je omogućilo Lueangarunchaiju da debitira, ali ubrzo nakon završetka utakmice diskvalificiran je zbog tehničkih razloga.Na kraju je Norrarat Apivart (Norrarat Apivart) proglašen pobjednikom posljednjeg omladinskog finala sezone, ispred Jona Racea (osvojio P2 prvenstvo u prvenstvu) i Veeratacha.

ROK CUP THAILAND 2020. BIO JE UZ SVU NEIZVJESNOST ZBOG PANDEMIJE UZBUDLJIVA I IZAZOVNA GODINA.SAD ĆE OTIĆI NA ZIMSKI PUST I VRATIĆ ĆE SE SLJEDEĆE GODINE I NADAMO SE DA ĆE OPET MOĆI POŽELITI DOBRODOŠLICU MEĐUNARODNIM VOZAČIMA!

Ananthakan je pokazao da je nadmašio status “rookieja” osvojivši još jednu pobjedu i svoju titulu.Piyawat Chaiya slijedi na drugom mjestu, ispred Fredericka Wattanaponga Bennetta.

SENIOR ROK / MAGISTAR/ NOVAK

Supakit Jentranun osvojio je pole position s 55.263 na sat.U ovom rasporedu kruga, vrijeme kruga je najbrže u Korejskom kupu ikada.Na drugom mjestu je Carl Wattana Bennett i domaći karting as Jarute Jonvisat.U master klasi (stariji od 32 godine), Kittipol Pramoj je napravio impresivnih 55.853, što je najbrži u njegovoj klasi.Pramoj je jedini vozač koji je skupio dovoljno bodova za osvajanje Mastersa prije tekuće runde.Pole position novaka preuzeo je Apaspong Premanond.

Jentranun je nastavio osvajati Heat i finale, a slijedili su ga Jonvisat i Bennett.U majstorici je pobijedio Pramoje, ali je igrač više pokazao tempo koji je parirao seniorskom asu.Na drugom mjestu je Jukka Koivistoinen.

Premanond je također dobio ranu utakmicu prije Supakita Abyima.

Kad su se u finalu ugasila svjetla, Jentranun nije ni sumnjao da ga taj dan netko može pobijediti.Dominantnom pobjedom osvojio je i seniorsko prvenstvo Južne Koreje 2020.Iza njega, žestoka bitka između Jonvisata, Bennetta i Thitisorna Junsuwana razvila se u drugoplasirani, s tri vozača koja su završila istim redoslijedom.Nema sumnje da je Pramoj ponovno osvojio majstorsku klasu prije Koivistoinena i Partomporna Rachsingha.

Članak nastao u suradnji sVroom karting magazin.

Vrijeme objave: 25. siječnja 2021